Za jakie grzechy?!

Z Gamedec
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Za jakie grzechy?! - gra narracyjna karciana inspirowana serialami paradokumentalnymi, przeznaczona dla 3-6 graczy w wieku powyżej 13 lat.

Opis gry

Gdy twój sąsiad nie przestaje wiercić dziur w ścianach o północy, a sąsiadka podrzuca trutkę twojemu psu – czasem może pęknąć żyłka. Za jakie grzechy?! to gra właśnie o tym. Kiedy marzysz o tym, żeby wrzucić sąsiadce martwe myszy do butów, a sąsiadowi zatkać rurę wydechową – wyciągnij karty! Ta gra opowiada o świniach, które chciałbyś podłożyć wrednym sąsiadom, ale ciągle się wahasz.

Zasady

Gracze losują karty postaci, karty animozji, które przydzielają pozostałym graczom i karty akcji. Gra podzielona jest na tury nazwane "skandalami". W trakcie "skandalu" gracze zagrywają karty akcji na siebie (zdobywając punkty), bądź na innych graczy (pozbawiając ich punktów). Zagranie karty polega na opowiedzeniu, w jakich okolicznościach miało miejsce wydarzenie z karty akcji. Mogło ono spotkać zagrywającego gracza, ale także zagrywający gracz mógł "podłożyć świnię" innemu graczowi. Skandal wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów w trakcie jego trwania. Wygrywa ten, kto zwycięży w największej liczbie skandali.

Twórcy

Sylwia Bogdańska, Ewa Kieferling, Paulina Krajewska, Izabela Dankowska, Sebastian Bednarek

Linki

Link do instrukcji