Z daleka od wojny

Z Gamedec
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Z daleka od wojny - Larp swoim zakresem obejmuje czasy współczesne Federacji Rosyjskiej. Scenariusz powstał, aby umożliwić graczom wcielenie się w jej najważniejsze osobistości. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje zdolności negocjacyjne w czasie sytuacji kryzysowej. Muszą również zmierzyć się z moralnym problemem jaki niesie ze sobą możliwość uaktywnienia głowic nuklearnych. Scenariusz umożliwia również poznanie biografii najważniejszych osób w rosyjskim rządzie, a także akcenty historyczne.

Fabuła

III wojna światowa, Rosja zepchnięta do głębokiej, wręcz ostatecznej defensywy. Najważniejsi politycy spotykają się na obrady w samolocie krążącym nad państwem zarażonym wojną. Debatują, jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Wydaje się, że są tylko dwa wyjścia: albo uaktywnić głowice atomowe i zrównać z ziemią wroga, skazując Rosjan na wojnę atomową; albo poddać się i schować swoją carską dumę w buty.

Na pokładzie rządowego samolotu znajdują się prezydent, premier, najważniejsi ministrowie i generałowie Federacji Rosyjskiej. Zdania co do użycia broni jądrowej są podzielone, a czas płynie. Nieuchronna klęska przybliża się wraz z kolejnymi raportami z frontu. Dziewięciu mężczyzn próbuje dojść do porozumienia w sprawie, która wpłynie na losy całego świata.

Twórcy

Maciej Sola, Maciej Dąbrowski, Adam Głów, Arkadiusz Majewski