Synowie Szkocji

Z Gamedec
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Synowie Szkocji

"Synowie Szkocji" jest to gra typu "Live action role playing" (LARP) mocno inspirowana filmem "Brevehearth" Mela Gibsona z 1995 roku. Podgatunek to chamberlarp/jeepform przewidziany na 15 graczy (14 ról męskich + 1 rola kobieca). Czas trwania ok 3 godzin. Mechanika i elementy intryg są jedynie pretekstem do fabuły.


Fabuła

Akcja gry dzieje się Szkocji w roku 1297 w czasie powstania Williama Walleca. Ówczesny Król Anglii, Edward I Długonogi w odpowiedzi na nieposłuszeństwo ze strony podbitych terenów na północy, oraz zadaną mu klęskę pod Stirling, szykuje ostatni desperacki atak na Ziemię Szkocji, zebrawszy wszystkie siły, ze wsparciem Irlandczyków, Walijczyków i posiłków ściągniętych z Francji. William Wallace wycofawszy się z zajętego przez siebie Yorku, przybywa z odsieczą do stolicy swojego kraju, Edynburga. Radę Szkocji dzieli niespodziewana propozycja rozejmu ze strony Długonogiego. Jedni uważają jej przyjęcie za hańbę, inni za szansę na przeżycie. Sprawy nie ułatwia fakt że monarcha w zamian za pokój proponuje też ziemie i tytuły dla szlachty. Wallece i Synowie szkocji nie maja wiec łatwego zadania by przekonać do siebie skorumpowaną szlachtę. Co okaże się silniejsze ... prywatne interesy czy dobro ojczyzny? Jedno jest pewne, po tym co się wkrótce wydarzy, już nic nie bezie takie jak przedtem.

Twórcy

Michał Luther
Kamil Mania

Download

UWAGA NA SPOILERY!!! [Media:https://drive.google.com/file/d/0B7yH06PJpAnTM0g1NEpwVlBiOFU/view?usp=sharing] UWAGA NA SPOILERY!!!