Quiz Party

Z Gamedec
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Gra planszowo-karciana: "Quiz Party".


Autorzy

Anna First, Paweł Górski, Agnieszka Katulska, Damian Kierstan, Mariusz Łodyga


Założenia

W grze jesteś w niej uczestnikiem teleturnieju i jak każdy, chcesz wygrać. Przed Tobą pytania i kalambury, dzięki którym będziesz mógł tego dokonać, a pomogą Ci w tym kryształy. By wejść na kolejny poziom, musisz uzbierać odpowiednią ilość kryształów (by przejść na 2 poziom- 5 kryształów, na 3 poziom- 10 kryształów, by wygrać grę- 15 kryształów). To tutaj akcje i wydarzenia, śmiech podczas kalambur i o wiele więcej.

Zawartość

Plansza, karty z pytaniami, karty kalamburowe, karty akcji, karty wydarzeń, kryształy, pionki, kość, instrukcja, możliwe we własnym zakresie gracza: czyste, białe kartki papieru, długopisy/ołówki/pisaki (do rysowania kalambur na 2 poziomie).

Podstawowa mechanika

Gracze rzucają kością, którą wskazuje im o ile pól mają się poruszyć na planszy, ruch może odbywać się w obie strony (w lewo lub w prawo). Następnie wykonują daną akcję, która jest oznaczona na polu, odpowiednio- pobierają kryształ, odpowiadają na pytanie, wykonują kalambury, pobierają kartę akcji lub wydarzenia. Wygra gracz, który uzbiera jako pierwszy 15 kryształów będąc na 3 poziomie.

Link do instrukcji

https://drive.google.com/file/d/0B4tmxcClxyF9OVlLdXcxRTUtc2s/view

Link do zdjęcia

https://drive.google.com/drive/folders/0B3Z17QtRaos2fnlpbk1YTHJvN1E4RXpMVWlrSUxPUWpVXzFTM2pqVl9LeVhOd3ZpQWJaSms