Premeo Dusk

Z Gamedec
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

To pierwszoosobowa gra przygodowa zrealizowana za pomocą narzędzia Unreal Development Kit(UDK)

Autorzy

Autorami gry są: Karol Słupek,Mariusz Łodyga, Dawid Cieślak .

Opis Gry

Nasz tytuł jest grą przygodową, której akcja dzieje się na tropikalnej wyspie. Wyspa ta została w przeszłości osiedlona przez Majów. Gracz wciela się w badacza, archeologa który wyruszył w podróż, aby odnaleźć mistyczny artefakt mający zbawić ludzkość. Trzonem gry jest rozwiązywanie łamigłówek, przez które gracz napędza wydarzenia fabularne. Wyróżniającą cechą gry jest wykorzystanie systemu fizyki, który znajduje swe odzwierciedlenie właśnie w zagadkach, gracz niejednokrotnie będzie musiał przemieścić, rzucić etc. dany przedmiot, aby ukończyć łamigłówkę. Kolejną cechą jest brak jakichkolwiek przeciwników, z którymi potencjalnie miałby zmierzyć się gracz. Świat gry jest przedstawiony w widoku pierwszoosobowym. Jeżeli lubisz ruszać głową, interesujesz się kulturą Majów i ciekawi cię poszerzenie horyzontów, Premeo Dusk jest dla ciebie!

Fabuła

Bohaterem naszej twórczości jest Craig Gaddamer, szkocki badacz, który fascynuje się kulturą Majów. Craig dowiedział się o pogłoskach, które nawiązują do owianej tajemnicą niezbadanej dotąd wyspy. Po latach ekspedycji i szukania informacji, zebrał potrzebne argumenty, aby upewnić się, że tajemnicza wyspa rzeczywiście istnieje. Jest ona na Półwyspie Jukatańskim i zwie się Nookahu, ale nasz badacz nie zna jej dokładnej lokalizacji. Mimo to, Gaddamer wyrusza w podróż, aby zbadać nieznane. Craig’a szczególnie interesuje jedna rzecz związana z Nookahu: starożytny artefakt posiadający wielką Moc Pędu Życia. Artefakt ten według legendy posiada moc, która sprawia, iż człowiek znowu jest jak „Tabula Rasa”, powstaje od nowa...

Screeny

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do pobrania gry oraz informacja, jak ją uruchomić

Aby uruchomić naszą grę należy: 1. Ściągnąć najnowszą wersję UDK, którą pobrać możesz tutaj: [1] UDK 2. Pobrać naszą grę: Premeo Dusk 3. Plik "PremeoDuskGra.udk" należy umieścić w folderze UDK\UDKGame\Content\Maps, zaś pozostałe pliki w folderze "Content" (UDK\UDKGame\Content).

WAŻNA INFORMACJA: Może wystąpić problem z kolizją, przez co nie będzie Ci dane ukończyć jednej zagadki. Aby rozwiązać ten problem, otwórz ”content browser” w UDK, wybierz naszą paczkę(Premeopaczka), ujrzysz dużą, czerwoną kulę> kliknij na nią dwa razy lewym przyciskiem myszy> włączy się nowe okno> w tym oknie znajdź zakładkę collision> auto convex> zatwierdź> następnie ”convert to all boxes” i gotowe. Możesz również wrzucić zawartość folderu ”content”, który ściągnąłeś wraz z grą. Wrzuć go do (UDK\UDKGame\Content).