Back to Home

Z Gamedec
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Back to Home - Larp w klimacie dark fantasy, na około 24 graczy. Larp o mieszkańcach odległych planet, którzy zostali wessani przez portal na ziemie i starają się wrócić do swoich światów. Gracze wcielają się w postacie Malefician oraz w pogrążone mrokiem postacie ze świata Dusternis. Podczas pobytu na naszej planecie wszyscy bohaterowie chcąc pozostać niewykryci, przybierają ludzką postać. Intrygi, knucie, morderstwa, magiczne zdolności, wszystko to, aby udać się z powrotem na swoje ziemie. Komu się uda, bądź nie uda? Maleficianom czy Dusternisom? Wszystko zależy od graczy.

Fabuła

Dusternis… mroczny świat rządzony twardą ręką bezwzględnego króla Hogartha, pod którego rządami gną się miliony skutych w kajdany mieszkańców. Przez wiele lat sprawował on niepodzielną władzę, która wpędziła zastępy jego wrogów w objęcia śmierci. Ktokolwiek odważył się zakwestionować jego wolę, kończył marnie. Dusternis z roku na rok rósł w siłę, a jego mieszkańcy, pomimo tego, że zupełnie poddani koronie, żyli w dostatku. Jedynym ich zagrożeniem był szaleńczy umysł króla, który za wszelką cenę, nie patrząc na ilość przelanej krwi, starał się zachować władzę. Obywatele Dusternis są tacy jak ich król - bezwzględni, zaborczy i sumienni. Zawsze wykonują powierzone im rozkazy i wspinają się na szczyt swoich możliwości, nie bacząc na konswekwencje. Życie nie jest dla nich wiele warte, liczy jak się jedynie dobro Korony.

Po tym, jak na Dusternis spadła kometa, otworzyły się magiczne wrota do krainy Maleficii. Hordy magicznych bestii rozpoczęły inwazję na królestwo Hogartha, który w celu obrony swych poddanych, powołał do życia Inkwizycję, złożoną z najdzielniejszych i najwaleczniejszych wojowników. Ci wkrótce posiedli arkana tajemnej magii Malefician, dzięki której wygnali ich do innego świata. Wygnali ich na Ziemię…

Maleficianie przybyli jednak na Dusternis wbrew własnej woli. Te miłujące pokój i żyjące w harmonii stworzenia padły ofiarą wahań magicznych sił, rządzących ich krainą, Maleficią. Uwolniona, dzika magia otworzyła portal do krainy Hogartha, co skończyło się fatalnie dla obu nacji. Maleficianie w obronie przed całkowitą zagładą swojego gatunku zostali zmuszeni do posłużenia się magią, jako bronią. Pomimo racjonalnej zmiany charakteru wymuszonej sytuacją, Maleficianie zostali otwarci, przyjacielscy i uczciwi. Przynajmniej wobec siebie.

Zarówno Maleficianie jak i Dusternisi przybrali ludzkie formy w obawie przed demaskacją przez Ziemian. Maleficianie próbowali znaleźć sposób na powrót do swego świata, a oddziały Inkwizycji robiły wszystko, by ich przed tym powstrzymać. Nie obyło się bez ofiar po obu stronach.

Po kilkuset latach, w roku 2015 r. zebrała się kilkunastoosobowa grupa Malefician, Mędrców,pamiętających jeszcze czasy inwazji na Dusternis. Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że tego dnia uda się otworzyć portal do Maleficii - sprzyja temu ułożonie gwiazd, przydarzające się raz na tysiąc lat. Potrzeba jedynie użyć odrobiny magii…

Długie bytowanie na Ziemi uśpiło magiczne moce Malefician i Inkwizytorów. Ci ostatni mogli nawet wkraść się na spotkanie Malefician, dlatego należy zachować czujność! Nie wiadomo, do czego doprowadzi ich obecność w czasie otwierania magicznych wrót.

Właśnie na tym spotkaniu rozpoczyna się Twoja przygoda… Niezależnie od tego, czy pochodzisz z Maleficii czy Dusternisu masz jedno zadanie - wrócić do domu. Ziemia, to nie miejsce dla Ciebie.

Twórcy

Beata Krzywdzińska, Tomasz Krzyżaniak, Eryk Lepszy, Dawid Cieślak.

Odbiorca

Partner zagraniczny 4th Dimension Labs.